Strona główna Wspólnoty Legion Maryi

Legion Maryi

legion
   Celem Legionu Maryi jest głoszenie chwały Bożej i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską, w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny. Legion Maryi jest praktyczną pomocą dla wciąż narastających potrzeb duszpasterskich naszej parafii. Nasza wspólnota istnieje od ............ roku i podejmuje następujące zadania:
 znacznik

Legion Maryi pomaga nam wiedzieć w bliźnich Chrystusa i w nich Mu służyć. Każdy legionista na pierwszym miejscu stawia potrzebę systematycznej pracy nad sobą, celem świadomego przeżywania obecności Boga w codziennym życiu. W rodzinach, w pracy, w kontaktach towarzyskich, staramy się prowadzić rozmowy na tematy religijne, które często budzą niechęć i wyczuwalny lęk, bo są one często wyśmiewane.aniol_01

zdjecie1

Naszym opiekunem duchowym jest ks. kan. Sławomir Bartoszuk  który ocenia nasze prace, inspiruje, dodaje odwagi oraz podnosi na duchu legionistów. Grupa nasza obecnie liczy ......osób które prężnie działają podejmując z troską wyzwania naowej ewangelizaji i żywego świadectwa Jezusowej Miłości. O naszej pracy, radościach troskach informujemy parafian poprzez tygodnik parafialny "Okruchy" jak również przez umieszczanie informacji na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

Pragniemy uaktywnić nasz apostolat zarówno przez formację duchową, jak i czynne angażowanie się w sprawy życia naszej parafii. Stąd zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do włączania się w szeregi tegoż apostolatu. Niech i Twoje serce  już dziś będzie realizowało owocnie  drogę nowej ewangelizacji. Przyłącz się do Nas !!! Nie zwlekaj!!!   Nasze spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00

medalik1„...Idąc za Nią, nie schodzisz na manowce,medalik2

modląc się do Niej nie wpadasz w rozpacz,

myśląc o Niej, nie błądzisz...,