Reklama
Reklama
Dziś obchodzimy

11 niedziela zwykła

Imieniny

Aliny, Anety

Myśl dnia
Życie zna tylko jeden cud – miłość.
Bolesław Szczęsny Hrabczewski
Czytania

Ez 17, 22-24 • Ps 92 • 2 Kor 5, 6-10 • Mk 4, 26-34 liturgia dnia

Strona główna Kalendarz Ogłoszenia

Ogłoszenia

Nasze sprawy parafialne:

Nasze sprawy parafialne:
1. Dziś X Niedziela Zwykła. Bóg prosi nas, abyśmy Mu służyli i kochali Go całym sercem.
By starczyło nam siły i wytrwałości zapraszamy do wspólnej modlitwy:
* godz.15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia;
* godz.17.00 - Różaniec;
* godz.17.30 - Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.


2. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;
* w środę o godz. 17.00 spotkanie Aniołków Kantego, a później nauka gry na gitarze;
* w środę po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji modlitwa w intencji Ojczyzny. Na modlitwę zapraszamy wszystkich, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu. Modlitwy prowadzą członkowie Akcji Katolickiej.


3. W czwartek /13 czerwca/ nasze kolejne nabożeństwo Fatimskie.
Rozpoczniemy je Mszą św. o godz.1800, po Mszy odmówimy część Różańca w trakcie
procesji do Krzyża na Promenadzie. Na zakończenie nabożeństwa wyśpiewamy
modlitwy wstawiennicze i Apel.
Tego dnia pamiętajmy o wszystkich Antonich, to dzień ich imienin, wśród nich modlitwą
będziemy obejmować ks. bpa Antoniego Długosza.
* w piątek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy;


4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie zakończenia Oktawy Bożego Ciała /budowa Ołtarzy na placu kościelnym, dekoracje i kwiaty/.
* dziękujemy ministrantom, lektorom i młodzieży z Oazy za demontaż ołtarzy i przeniesienie ich do domu katechetycznego.
* Bóg zapłać osobom, które wączyły się w pracę przy naszej zieleni otaczającej kościół.


5. W minionym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęło 600 zł ofiar indywidualnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


6. W przedsionku można podpisać się pod protestem przeciwko zmianom w nauczaniu religii w szkołach. Proponowane zmiany nie są podyktowane dobrem ucznia, ponieważ są one sprzeczne z wszelkimi zasadami psychologicznymi, pedagogicznymi i dydaktycznymi. Naruszają prawa ucznia, godność dziecka oraz krzywdzą w procesie edukacji.


INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA
1. Intencja ogólna Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
2. Intencja misyjna Módlmy się, aby kapłani, zjednoczeni z Sercem Chrystusa, zawsze byli prawdziwymi świadkami troskliwej i miłosiernej miłości Boga.
3. Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę Módlmy się o światło Ducha Św. dla mieszkańców Europy w wyborach do Europarlamentu.
4. Intencja lokalna Módlmy się o głęboką, trwałą i owocną miłość do Jezusa dla dzieci, które przystąpiły do I-szej Komunii Św. oraz młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.


1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca, stąd krótka adoracja i nasze szukanie miejsca dla Jezusa w naszych sercach, by móc zyskać Jego MOC. Ta krótka adoracja jest zaproszeniem do naszej prywatnej, dłuższej Adoracji.
* godz.15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia;
* godz.17.00 - Różaniec;
* godz.17.30 - Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
* ofiary zbierane dziś do puszek Caritas wspierają uczelnie  katolickie. Wspomóżmy to dzieło.


2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszą świętą wieczorną.
* Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i całą asystę do udziału w nabożeństwie i Mszy wieczornej. Prosimy uczniów o zbieranie płatków kwiatków.


3. W środę /5 czerwca/ na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci, które wyjeżdżają na Wakacje z Bogiem do sali nad zakrystią na godz. 18.45.
* Apel o godz.21.00 - zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a w sposób szczególny Rycerki i Rycerzy Niepokalanej.


4.W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała: poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, także niemowlętami, by i na nie spłynęło błogosławieństwo Boże.
* Msza św. o godz.17.00 dla dzieci, połączona z nabożeństwem czerwcowym,
* Msza św. o godz.18.00 połączona z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła.
W czwartek od godz. 16.00 przygotowujemy ołtarze na placu kościelnym, prosimy o pomoc.
Tego dnia Godzina Święta po Mszy wieczornej i procesji i okazja do całonocnej adoracji w Kaplicy Adoracji. Możliwość wejścia o pełnych godzinach.


5. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 dla dzieci i o g.18.00, tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne, ale powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi
podczas rannych Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00, potem odwiedziny zgłoszonych chorych.
Spowiedź po południu rozpoczniemy o godz.16.30. Na Mszę wieczorną o godz.18.00 zapraszamy młodzież, po Mszy św. spotkanie Oazy.


6. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało, za dekorację Ołtarzy, ulic i okien. Bóg zapłać Grupom modlitewnym Wspólnocie Krwi Chrystusa, Odnowie w Duchu Świętym i Akcji Katolickiej, Straży Kościelnej, ministrantom
i lektorom, dorosłym, młodzieży i dzieciom sypiącym kwiatki, panu Organiście Zdzisławowi, a nade wszystko księżom: Wojciechowi i Pawłowi za zorganizowanie montażu ołtarzy, procesji i oprawę liturgiczną Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała, siostrze Danucie
i Aniołkom Kantego za śpiew przy ołtarzach.


7. W minionym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęło 700 zł ofiar Żywego Różańca i 300 zł ofiar indywidualnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


8. Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw wobec ograniczania szkolnych lekcji religii na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . 


Nasze sprawy parafialne:

 


1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i ludziom, którzy wprowadzili nas na drogę wiary. Naszą modlitwą obejmijmy dziś naszych rodziców, chrzestnych i tych wszystkich, którzy umacniali
nas na drodze wiary, ofiarujmy modlitwy w intencjach naszych matek w dniu ich święta.
Dziś także rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV, podczas Mszy św. o godz. 12.00.
* godz.15.00 Koronka w kaplicy;
* godz.17.00 Różaniec w kościele;
* godz.17.30 nabożeństwo majowe w kościele;


2. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Jest ono okazją do poznania przymiotów, które wypracowała Matka Boża. Zapraszamy.


3.Próba sypania kwiatów dla dzieci uczestniczących w procesji Bożego Ciała w środę o godz. 16.00 (zapraszamy dziewczynki z kl. I, II, III i IV). Dzieci gromadzą się przed kościołem. Prosimy uczniów kl.II, III i IV o zbieranie płatków kwiatków.
* w środę o godz.18.00 Msza św. w int. członków Żywego Różańca a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
* w środę po Mszy świętej wieczornej planujemy ustawienie Ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu.


4.W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i g. 16.00 – Msza św. i Procesja do czterech Ołtarzy.
Ołtarz I – przy ul. Pużaka 4 przyg. Liturg. Służba Ołtarza i mieszkańcy z ul. Pużaka;
Ołtarz II – przy ul. Kukuczki przygotowuje Wsp. Krwi Chr. i mieszkańcy z ul. Kukuczki;
Ołtarz III – przy Krzyżu na Promenadzie - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym, młodzież z Oazy i mieszkańcy z ul. Gombrowicza;
Ołtarz IV – przy Kościele - Akcja Katolicka i wierni z ul. Czecha, Fieldorfa i Herberta;


5. Na Boże Ciało i Oktawę Bożego Ciała proszę o pomoc służbę Straży Kościelnej. Mężczyzn i kobiety adorujące proszę o założenie pelerynek eucharystycznych, a tych, co niosą różaniec, o założenie pelerynek maryjnych.
* Wiernych zachęcamy do udekorowania balkonów i okien na znak wiary i czci do Jezusa Eucharystycznego, to także świadectwo wobec naszych sąsiadów.


6. W uroczystość Bożego Ciała /30 maja/ o g. 19.30 Koncert uwielbienia "Ja Jestem" na placu przy ulicy Ogrodowej. Zaprasza Zespół 77Fm - Formacja z Mocą.


7. W piątek /31 maja/ święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 18.00 AKATYST w wykonaniu chóru młodzieży IKOS.


8. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, o godz.16.30 różaniec z rozważaniami prowadzony przez członków Domowego Kościoła.
o godz.17.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii.


9. Ofiary na kościół wyniosły: 2500 zł ofiary rodziców dzieci komunijnych. Rodzice ofiarowali na misje 710 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Żaneta Pijet i Ewa Szymańska. Zawierzmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


 

 

 

Nasze sprawy parafialne:

 

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dwie grupy dzieci przyjmą Pana Jezusa w Komunii św. podczas Mszy św. o godz.10.30 i 12.00. W intencji tych dzieci i ich rodzin
modlić się będziemy:
* godz.15.00 Koronka w kaplicy;
* godz.17.00 Różaniec w kościele;
* godz.17.30 nabożeństwo majowe w kościele;


2. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Jest ono okazją do poznania przymiotów, które wypracowała Matka Boża. Zapraszamy.


3. Biały Tydzień dla dzieci podczas Mszy św. o godz. 17.00, uczestniczymy z dziećmi we Mszy św. i pozostajemy na nabożeństwie majowym. Wraz z dziećmi my dorośli będziemy
mogli przeżyć naszą rocznicę Komunii świętej.


4.W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12.00 rocznica I Komunii św. Próba śpiewu i przygotowanie liturgii w środę o godz.16.00.
Spowiedź dzieci kl.IV, rodzeństwa i rodziców w sobotę od godz. 9.00;
Nie przejmujmy się tym, że  niektórzy już nie zmieszczą się w stroje komunijne, to nie jest najważniejsze. Ważne jest czyste serce i nasza wierność w spotkaniach z Panem Jezusem.


5. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek drugi dzień Żielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, na Mszę wieczorną i spotkanie zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa.
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;
* w środę o godz. 17.00 spotkanie Aniołków Kantego, potem nauka gry na gitarze.
* w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
* w piątek o godz. 18.00 Msza św. i po niej spotkanie Oazy młodzieżowej.


6. Dziękujemy rodzicom dzieci kl.III za umycie okien i wysprzątanie kościoła i kaplicy przed uroczystością I Komunii św. Bóg zapłać za dekoracje kwiatowe przygotowane na dzień I Komuni św.
* dziękujemy tym, którzy włączyli się w prace na placu kościelnym przy pielęgnacji zieleni.


7. Ofiary na kościół wyniosły: 450 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


8. W niedzielę 26 maja Marsz dla Życia i Rodzin. Początek marszu po Mszy świętej o godz. 16.00 w Archikatedrze, a następnie przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. Marsz jest sprzeciwem wobec ataków wymierzonych w małżeństwo i rodzinę i wyrazem solidarności z poczętymi dziećmi zagrożonymi aborcją. „Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości”.


9. W przyszłą niedzielę Dzień Matki, nasze modlitwy i dobre uczynki w tym tygodniu, ofiarujmy w intencjach naszych matek, będą to nasze najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


10. Dziś upływa termin składania kart na Wakacje z Bogiem. Możemy to uczynić u ks. Wojciecha.


11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszedł do wieczności śp. Jan Kubicki. Zawierzmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


 


1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Trwamy w okresie Nowenny do Ducha Świętego. Prośmy, by Duch Święty obdarzył nas jednością, zgodą i pokojem, i zawsze jednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Prośmy w intencji naszych rodzin, by dary Ducha Świętego stały się naszym udziałem:
* godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;
* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy;
* godz.17.30 – Nabożeństwo majowe w kościele;


2. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe odprawiamy o godz.17.30;


3. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek 13 maja zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Świętą i nasze nabożeństwo fatimskie z procesją. Odmówimy część Różańca św. i modlitwy wstawiennicze zakończymy Apelem.
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;


4. W najbliższym tygodniu kolejne próby dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św. według ustalonego programu.


5. W środę 15 maja nasza Doba Eucharystyczna. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 7.00.
Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Adoracja w ciągu dnia w kościele, a przez całą noc w kaplicy. O godz. 19.00 adoracja w int. naszych rodzin prowadzona przez członków Domowego Kościoła. Niech Doba Eucharystyczna będzie dla nas okazją do bycia z Jezusem, jedynym Panem i Zbawicielem naszego życia. Adorując Go w Eucharystii, trwamy w Nim. On zapewnia: “Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity,
ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J15,5).
* w środę o godz. 17.00 spotkanie Aniołków Kantego, potem nauka gry na gitarze.


6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali nad zakrystią katecheza dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę i wiarę.


7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. i po niej spotkanie grup przygotowujących się do sakramentu bierzmowania prowadzonych przez ks. Pawła.


8. W sobotę spowiedź dzieci przed I Komunią św. o godz. 9.00 /SP 2/, o godz. 10.00 /SP 54/.
Po spowiedzi dzieci okazja do spowiedzi rodzeństwa i rodziców.


9. Zapisy na Wakacje z Bogiem do 19 maja u ks. Wojciecha.


10. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 1350 zł - dar indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w prace na
placu kościelnym przy pielęgnacji zieleni.


11.W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszym kościele I Komunia św. na Mszach o godz. 10.30 i 12.00. Proszę, by zostawić te godziny do dyspozycji dzieci komunijnych, ich rodzin i gości.
Rocznica I Komunii św. dla dzieci kl.IV w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00.


12. W niedzielę 26 maja Marsz dla Życia i Rodzin. Początek marszu po Mszy świętej o godz. 16.00 w Archikatedrze, a następnie przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. Marsz jest wyrazem solidarności z poczętymi dziećmi zagrożonymi aborcją i sprzeciwem wobec ataków wymierzonych w małżeństwo i rodzinę. „Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości”.

 

 

NASZE SPRAWY PARAFIALNE

1. Dziś szósta niedziela po Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca, stąd nasza krótka adoracja na zakończenie Mszy św. Módlmy się w intencji naszych rodzin, pamiętajmy o naszych
maturzystach, którzy rozpoczynają swój egzamin dojrzałości:
* godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;

* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy;
* godz.17.30 – Nabożestwo majowe w kościele;

* godz.21.00 – Apel maryjny;


2. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe odprawiamy o godz.17.30;


3. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;


4. W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
* w środę o godz. 17.00 spotkanie Aniołków Kantego, potem nauka gry na gitarze.
* w środę po Mszy wieczornej w kaplicy adoracji nasza modlitwa w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, którym los Ojczyzny leży na sercu.


5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.


6. W piątek św. o godz. 18.00 Msza św. i po niej adoracja młodych i spotkanie grup przygotowujących się do sakr. bierzmowania prowadzonych przez ks. Wojciecha.


7. W piątek /10 maja/ małżeństwa Domowego Kościoła zapraszają do kawiarenki przy par. Św. Zygmunta /o godz. 19.00/na RANDKĘ, pary małżeńskie, narzeczonych, a także tych, którzy planują wspólną drogę życia. Planowane jest 5 piątkowych spotkań. Tematyka spotkań, wykaz osób prowadzących i zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://hejzatrzymajsie.pl/
Bliższe informacje dotyczące Domowego Kościoła odnajdziemy w “Okruchach”.


8. W najbliższym tygodniu kolejne próby dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św. według ustalonego programu.


9. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Ustroniu /Beskid Śląski/, w terminie 22-29 czerwca 2024 r. Szczegóły i zapisy do 19 maja u ks. Wojciecha. Prosimy o zwrot wypenionych kart na wakacyjny wyjazd. Musimy zarerwować miejsca noclegowe.


10. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 3400 zł - dar indywidualnych ofiarodawców i 800 zł - dar członków Żywego Różańca. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
Dziękujemy tym, którzy włączyli się w prace na placu kościelnym przy pielęgnacji zieleni.


11. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Lidia Sperczyńska. Zawierzmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


Intencje Żywego Różańca na maj 2024 r.
1. Módlmy aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
2. Intencja misyjna: Módlmy się, aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, kierowała misją Kościoła, głoszącego Chrystusa wszystkim narodom.
3. Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę: Módlmy się za wszystkich Polaków, by doświadczenia wydarzeń z przeszłości pomagały budować dzisiejszą Polskę na fundamencie Chrystusowego krzyża i Ewangelii.
4. Intencja lokalna: Módlmy się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników i większe zaangażowanie parafian w życie wspólnoty parafialnej.

Nasze sprawy parafialne:
1. W piątą niedzielę po Wielkanocy módlmy się w intencji młodych, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życia. Obejmijmy ich naszą modlitwą:
* godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;
* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy;
* godz.17.30 – Nieszpory w kościele;


2. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;


3. We wtorek wieczorna Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.


4. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.


5. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe odprawiamy o godz.17.30;


6. W czwartek 2 maja Godzina Święta po Mszy św. wieczornej, potem okazja do adoracji w kaplicy przez całą noc. Możliwość wejścia o pełnych godzinach.


7. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski głównej Patronki Polski.
Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.30 9.00 10.30 12.00 16.00 18.00. Z racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00;


8. W pierwszą sobotę miesiąca /4 maja/ Msza św. o godz. 9.00 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Różaniec z rozważaniami prowadzony przez członków Domowego Kościoła
rozpoczniemy o godz.16.30, nabożeństwo majowe odprawiamy o godz.17.30;
Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii.


9. Słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy przygotowali i uczestniczyli w Drodze Światła. Niech każdy dzień będzie naznaczony przyjęciem Bożego Słowa, które staje się
światłem na drodze naszego życia.


10. W piątek 10 maja małżeństwa Domowego Kościoła zapraszają do kawiarenki przy par. Św. Zygmunta /o godz. 19.00/ pary małżeńskie, narzeczonych, którzy planują wspólne życie, na pierwsze z 5 piątkowych spotkań. Tematyka spotkań, wykaz osób prowadzących i zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://hejzatrzymajsie.pl/


11. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 600 zł dar - indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Lange. Zawierzmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj
mu świeci.


Nasze sprawy parafialne:
1. W czwartą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy szczególny czas modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, „mając świadomość tego, że wszyscy jesteśmy powołani”. Dlatego nasza modlitwa o powołania dotyczy przede wszystkim rozeznawania drogi, woli Bożej, odwagi pójścia za tym powołaniem.
Każdy, kto włączy się w tę akcję poprzez modlitwę "Pod Twoją Obronę", przez czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, będzie wypraszał dar powołań do Służby Bożej. „Szczególnie w Niedzielę Dobrego Pasterza klęknijmy przed
Najświętszym Sakramentem, adorując Jezusa, Jedynego i  Wiecznego Kapłana, i zgodnie z Jego zaleceniem, módlmy się do Pana żniwa, a On pośle robotników” – prosi bp Andrzej
Przybylski. W intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych ofiarujmy modlitwy:
* godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;

* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy;
* godz.17.30 – Nieszpory w kościele;


2. Dziś na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z kl. III i rodziców, po Mszy św. spotkanie przed I Komunią św. Planowane terminy prób dzieci przed I Komunią św. na przygotowanych dla rodziców informacjach.


3. W tygodniu trwają spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, odpust w parafii św. Wojciecha. Suma o godz. 18.00.
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;
* w środę spotkanie Aniołków Kantego o godz. 17.00, potem nauka gry na gitarze;
* w czwartek Święto św. Marka, ewangelisty, po Mszy wieczornej Krąg Biblijny zaprasza na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła.
* w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Pawła.
* w piątek po Mszy wieczornej na spotkanie zaprasza młodzież oazowa;
* w sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów;


5. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Ustroniu /Beskid Śląski/, w terminie 22-29 czerwca 2024 r. Szczegóły i zapisy u ks. Wojciecha.


7. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 400 zł dar - indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Balt. Zawierzmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


Modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
Panie Jezu, który powołujesz tego kogo zechcesz, wezwij wielu z nas do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą. Ty, który swoim słowem oświeciłeś tych, których powołałeś, oświeć nas darem wiary w Ciebie. Ty, który wsparłeś powołanych w trudnościach, pomóż przezwyciężyć trudności młodzieży współczesnej. A jeśli powołujesz któregoś z nas, aby poświęcić go w całości dla siebie, niech od samego początku Twoja miłość rozpali to powołanie i pozwoli mu wzrastać i wytrwać aż do końca. I niech się tak stanie. Amen. 

Nasze sprawy parafialne:

 

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny /14-20 kwietnia 2024/. Hasłem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Znajdźmy czas na nasze spotkanie ze Słowem Bożym. W tym roku zachęcamy szczególnie do rozważenia dwóch fragmentów Dziejów Apostolskich dotyczących tworzenia się wspólnoty Kościoła /Dz 2,38-41/ i sposobu jej życia /Dz 4,32-25/. W ciągu tygodnia w Liturgię Słowa wprowadzą nas komentarze biblijne. Krąg Biblijny zaprasza też już dziś na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła, ale zostanie ono odprawione dopiero w czwartek 25 kwietnia.

 

2. Przewodniczący KEP prosi, by dzisiejsza niedziela była dniem modlitwy w obronie życia nienarodzonych dzieci oraz ich matek. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy:

 

* godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;

* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy;

* godz.17.30 – Nieszpory w kościele;

3. W tygodniu wracamy do naszych spotkań w grupach:

* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;

* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego;

* w środę spotkanie Aniołków Kantego o godz. 17.00, potem nauka gry na gitarze;

* w środę /17 kwietnia/ w kaplicy przed Najśw. Sakramentemo godz. 19.00 rozpoczniemy adorację dla rodzin. Na tę ADORACJĘ zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię Świętą.

* w czwartek po Mszy wieczornej w sali nad zakrystią katecheza dla dorosłych.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę.

* w piątek po Mszy wieczornej na spotkanie zaprasza młodzież oazowa;

* w sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów;

4. W sobotę /20 kwietnia/ zaproszone są do bazyliki katedralnej wszystkie osoby tworzące Margaretki /modlitwa za powołanych/ na spotkanie modlitewno-formacyjne. Początek godz. 10.00. Msza św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wacława o godz. 11.00.

5. W przyszłą niedzielę /21 kwietnia/ na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z kl. III i rodziców, po Mszy św. spotkanie przed I Komunią św.

6. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Ustroniu /Beskid Śląski/, w terminie 22-29 czerwca 2024 r. Szczegóły i zapisy u ks. Wojciecha.

7. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 2900 zł dar indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

W budynku katechetycznym mamy zamontowane 29 okien. Zapłaciliśmy fakturę za okna 29 537 zł i ich montaż 8000 zł. Zakupiliśmy drewno na dach budynku katechetycznego 5000 zł /krokwie i jętki/.

Intencje Żywego Różańca na kwiecień 2024 r.

1. Intencja ogólna:

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

2. Intencja misyjna:

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu ewangelii, aby rozpalili Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

 

 

 

 

 

Nasze sprawy parafialne:

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Najważniejszym celem takiego tygodnia jest szeroko pojęta promocja i kształtowanie wyobraźni miłosierdzia. W tym roku będzie przyświecać nam hasło: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1). Podczas dzisiejszej adoracji we wspólnej modlitwie prośmy: “Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe,  mozolniejsze prace”. W tej intencji ofiarujmy Koronkę do Bożego miłosierdzia na zakończenie Mszy św.
* po Mszy o godz.12.00 procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem.
* godz.15.00 – Godzina Miłosierdzia w kościele;
* godz.17.00 – Różaniec w kaplicy
* godz.17.30 – Nieszpory w kościele;
Dziś zbiórka ofiar do puszek Caritas dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy, które na stałe zamieszkały w Domu Rekolekcyjnym w Olsztynie.


2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - dzień Świętości Życia i okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Zwiastowanie Pańskie obchodzone jest 25 marca, ale ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkiej Nocy zostało przeniesione na 8 kwietnia.
Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.

3. W tygodniu wracamy do naszych spotkań w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego;
* w środę spotkanie Aniołków Kantego o godz. 17.00, potem nauka gry na gitarze;
* w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym;
* w piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Pawła, zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00.
* w piątek po Mszy wieczornej na spotkanie zaprasza młodzież oazowa;
* w sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów;

4. W sobotę /13 kwietnia/ po Mszy św. wieczornej nasze nabożeństwo fatimskie. Odmówimy część Różańca św. i modlitwy wstawiennicze. Spotkanie modlitewne zakończymy Apelem.
5. W przyszłą niedzielę /14 kwietnia/ rozpoczniemy Tydzień Biblijny /14-20 kwietnia 2024/. Niedziela Biblijna jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Znajdźmy czas na nasze spotkanie ze Słowem Boży. „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa” (Rz 10,10).

6. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Ustroniu /Beskid Śląski/, w terminie 22-29 czerwca 2024 r. Szczegóły i zapisy u ks. Wojciecha.

7. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 850 zł - od Żywego Różańca i 710 zł od indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i doborczyńcom.
W budynku katechetycznym mamy zamontowane 11 okien.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Piotr Radoliński, Teresa Łagowska, Marian Szumlas i Gabriel Stec. Zawierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


WIELKANOC

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały Jezus – Zwycięzca śmierci i wszelkiego zła – napełni dziś nasze serca mocą, nadzieją, odwagą i radością, byśmy w świecie pełnym niepokoju, byli świadkami Jego potęgi, nadziei i miłości oraz głosicielami Dobrej Nowiny.
Dziś Msze o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
* godz. 15.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Adoracji.
* godz. 17.00 Różaniec w Kaplicy Adoracji, * godz. 17.30 Nieszpory w kościele.


2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych: Msze św. o g. 7.30 , 9.00, 10.30, 12.00 i o godz.18.00 /nie ma Mszy św. o godz.16.00/. Taca z jutrzejszego dnia wspiera uczelnie katolickie. Bóg zapłać za ten dar serca. Jutro „Lany poniedziałek”. Zachowajmy umiar w podtrzymywaniu tradycji.


3.Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego trwa od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00.


4. W czwartek 4 kwietnia po Mszy św. Godzina Święta, po Mszy św. wieczornej okazja do adoracji w kaplicy przez całą noc. Możliwość wejścia o pełnych godzinach.


5. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. o g. 7.00 i 9.00.
Potem odwiedziny zgłoszonych chorych. Spowiedź po południu rozpoczniemy od godz. 16.30.
* wieczorem o godz. 21.00 Apel maryjny. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie członków Żywego Różańca, Rycerki i Rycerzy Niepokalanej.


6. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec z rozważaniami o godz.17.00. Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii.


7.W przyszłą niedzielę Niedziela Bożego Miłosierdzia, koronka po każdej Mszy św.,
* po Mszy o godz.12.00 procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem.
* godz.15.00 – Godzina Miłosierdzia;
* W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy, które na stałe zamieszkały w Domu Rekolekcyjnym w Olsztynie.


8. Podziękowania: -- Rodzicom dzieci kl.III i Paniom i Panom z Żywego Różańca i Wspólnot modlitewnych za posprzątanie kościoła na święta i w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów.
Wielkie Bóg zapłać: * Za projekt i wykonanie Ciemnicy: ks. Wojciechowi, p. Tomaszowi, Aleksandrze, Joannie, Monice, Natalii, Aleksandrowi i Bartoszowi.
* Za pomysł i wykonanie Grobu Pańskiego:-- ks. Pawłowi, p. Tomaszowi, Arturowi, Rafałowi, Michałowi, Szymonowi i pani Magdalenie i kamieniarzowi Ryszardowi.
* Za czuwanie w Ciemnicy i przy Grobie wspólnotom modlitewnym i rodzinom, młodzieży i Domowemu Kościołowi, wszystkim dzieciom, a szczególnie prowadzącym rozważania, modlitwy i śpiew w Ciemnicy, jak również przy Grobie Pana Jezusa. Przygotowane rozważania i śpiew wyrażały smutek i ból po śmierci Chrystusa, a także wielkie uwielbienie Boga za dar Jego miłości.
* Bóg zapłać Straży Kościelnej oraz ministrantom, lektorom p. organiście i Chórowi na czele z p. Dariuszem, pani Edycie, panu Arturowi i siostrze Danucie oraz wszystkim dzieciom z chórku za oprawę Dróg Krzyżowych dla dzieci i liturgii w trakcie Triduum Paschalnego.
* Dziękujemy p. Danusi za ułożenie kwiatów w Ciemnicy, przy Grobie i na ołtarzach.
* My kapłani dziękujemy za Waszą modlitwę za nas w Wielki Czwartek i codzienne różańce w naszych intencjach i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


9. W minionym tygodniu ofiarowano na kościół 1200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.


10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Hieronim Michalak, Janusz Urbański, Wiesława Molga i Wojciech Wawrzyńczyk. Zawierzmy ich Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


Nasze sprawy parafialne:
1. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci kl.III, po Mszy św. o godz. 12.00.
Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ojczyzny:
* godz. 15.00 – Koronka w Kaplicy Adoracji;

* godz. 17.00 – Różaniec w Kościele;
* godz. 17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;


2. W Wielką Środę sprzątanie kościoła przed świętami, zapraszamy na godz.9.00. Wieczorną adorację w kaplicy zakończymy po Mszy św. wieczornej. Musimy przygotować Ciemnicę.


3. TRIDUUM PASCHALNE: WIELKI CZWARTEK
* godz. 10.00 Msza Święta Krzyżma w Katedrze.
* godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, dziękczynienie za dar Eucharystii i Kapłaństwa * godz. 20.00 Czuwanie indywidualne w Ciemnicy do godz. 24.00;
WIELKI PIĄTEK
* godz. 9.00 odwiedziny zgłoszonych chorych;
* godz. 15.00 Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia;
* Droga Krzyżowa: - dla dzieci o godz.16.30;

                            - dla dorosłych o godz. 17.00;
Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00, adoracja Krzyża, potem przeniesienie Pana Jezusa do “Grobu”.
godz. 20.00 Gorzkie Żale /trzy części/; godz. 21.00 adoracja młodych; godz. 22.00 adoracja Rodzin;
godz. 23.00 adoracja Żywego Różańca;

Okazja do spowiedzi po Liturgii Męki Pańskiej;
* Czuwanie z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę przez całą noc;
Ofiary składane podczas adoracji Krzyża wspierają miejsca święte w Ziemi Świętej.
WIELKA SOBOTA czuwanie od godz.0.00 do 24.00;
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny.
* Ministranci będą zbierać ofiary na wsparcie dla grup dziecięcych i młodzieżowych;
* godz. 15.00 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia;
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia przed kościołem o godz.20.00
- przynosimy ze sobą świece, by ze światłem Chrystusa powrócić do naszych domów.
Po liturgii dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu do godz 24.00;
Pamiętajmy, że ostatnia niedziela marca to dzień zmiany czasu.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa - WIELKANOC.
Rezurekcja o godz. 6.00 /”kobiety wczesnym rankiem przyszły do grobu”/,
potem Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i o godz.18.00;
Obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczniemy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do Jubileuszu
dwutysiąclecia Odkupienia, przypadającego w roku 2033.
5. Drugi dzień świąt wielkanocnych - Poniedziałek wielkanocny: Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00;


6. W tygodniu na potrzeby parafii ofiarowano 3700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
W domu katechetycznym prowadzone były prace budowlane: wylaliśmy 215 metrów2 posadzki. Koszt materiału i wykonanie posadzki 11 825 zł.
Dostarczono nam zamówione okna do domu katechetycznego - faktura 29 537 zł.


7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Jerzy Pasterczyk, Hieronim Michalak i Janusz Urbański. Zawierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. 


Nasze sprawy parafialne:
1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Trwamy w naszej modlitwie w int. Ojczyzny, która potrwa do 24 marca. Nowennę będziemy odmawiać po każdej Mszy św. Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

17.00 Różaniec w kaplicy;

17.30 Gorzkie Żale;


2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;


3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia modlitwą obejmijmy mężczyzn,
by Święty Józef, nieustannie wstawiał się za nimi we wszystkich potrzebach, aby tak jak Święty Józef wypełniali misję, którą Bóg ma wobec każdego z nich.
* we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego;
* w środę o godz. 17.00 spotkanie scholki Aniołków Kantego, zapraszamy wszystkie dzieci śpiewające, a o godz. 18.00 kolejna lekcja gry na gitarze.
* w środę o godz. 19.00 w kaplicy adoracji czuwanie rodzin prowadzone przez członków Domowego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin.
* w czwartek po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

4. W piątek Droga Krzyżowa:
* dla dzieci o godz. 16.30,
* dla dorosłych o godz. 17.30;
* dla młodzieży i wszystkich długo pracujących o godz. 19.00;
Przypominamy, iż pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach. Można go ofiarować w intencji swojej lub jakiejś osoby zmarłej. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
– Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego;
– Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna;
– Przyjęcie Komunii świętej;
– Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach, za które modli się każdego dnia papież.
– Wykonanie czynności związanej z odpustem;


5. W przyszłą niedzielę /24 marca/ Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci z palmami zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, zbieramy się przed kościołem, by uczestniczyć w uroczystym wjeździe Pana Jezusa do świątyni.
* w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci kl.III. Po Mszy św. spotkanie rodziców w kościele. Dzieci zapraszamy do sali nad zakrystią.
* w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży kościelnej w salce.


6. Dziękujemy wszystkim, którzy dali świadectwo swojej wiary poprzez udział w Drodze Krzyżowej w miniony piątek.
7. W tygodniu na potrzeby parafii ofiarowano 600 zł ofiar indywidualnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.
W budynku katechetycznym położono instalację elektryczną, trwały prace tynkarskie ścian wewnętrznych. Prowadzone roboty tynkarskie i zakupiony materiał to koszt 19526 zł.


8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. Helena Trzeszczyńska i Grzegorz Mielczarek. Zawierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


Nasze sprawy parafialne:
1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE. Tegorocznym przewodnikiem jest ks. Radosław RYCHLIK, proboszcz par. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.
Program Rekolekcji na dni 10 marca - 12(13) marca:
Dziś Msze św. z kazaniami dla dorosłych w niedzielę: 7.30, 10.30, 16.00 i 18.00;
w poniedziałek i wtorek Msze św. z kazaniami o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
Młodzież zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 900 a w poniedziałek na godz. 19.00, na spotkanie wieczorne.
Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00.
Dzieci SP nr 54

kl. 0-IV swoje rekolekcje będą miały od poniedziałku do środy o g. 10.00.
kl. V-VIII swoje rekolekcje będą miały od poniedziałku do środy o godz. 11.15.
Okazja do spowiedzi dla wszystkich we wtorek 12 marca od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 16.00 do godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji dla dorosłych i młodzieży we wtorek Mszą św. o godz. 18.00.
Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy w int. naszych Rekolekcji:
* godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
* godz. 17.00 Różaniec w kaplicy;
* godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. Caritas po raz kolejny rozprowadza w parafiach paschaliki wielkanocne po 10 zł, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.


3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* w środę Msza św. wieczorna rozpocznie nasze nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. odmówimy jedną część Różańca i nasze modlitwy wstawiennicze zakończone Apelem. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
* w czwartek po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.


4. W piątek Droga Krzyżowa ulicami parafii. Na tę Drogę zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii: dzieci, młodzież i dorosłych. Początek o godz. 16.30, będzie to dzień naszego świadectwa, że krzyże naszej codzienności pragniemy połączyć z krzyżem Pana Jezusa.


5. W sobotę rozpoczniemy Nowennę w int. Ojczyzny, która potrwa do 24 marca.
Nowennę będziemy odmawiać po każdej Mszy św. Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje, które odnajdziemy w naszych Okruchach.


6. W tygodniu na potrzeby parafii ofiarowano 300 zł i 50 euro ofiar indywidualnych.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.
W budynku katechetycznym położono instalację elektryczną, trwają prace tynkarskie ścian wewnętrznych. Prowadzone roboty remontowo-budowlane i zakupiony materiał to koszt 13 811 zł.


7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. Joanna Zarzycka i Jadwiga Błaszczyk. Zawierzmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

Nasze sprawy parafialne:
1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Na zakończenie Mszy świętej chwila adoracji przypominająca, że w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomaga modlitwa, umartwienie i dzieła miłosierdzia. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy:
* godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;                             * godz. 17.00 Różaniec w kaplicy;
* godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


2. Caritas po raz kolejny rozprowadza w parafiach paschalików wielkanocne po 10 zł.


3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania w grupach:
* w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
* we wtorek po Mszy wieczornej na spotkanie zaprasza Krąg Biblijny;
* we wtorek /5 marca/ wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Apel Maryjny, to szczególny czas formacji dla Rycerek i Rycerzy Niepokalanej.
* w środę o godz. 17.00 spotkanie Aniołków Kantego, a o godz. 18.00 nauka gry na gitarze;
* w czwartek (I czwartek miesiąca) Msza św. wieczorna z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.


4. W piątek Dzień Kobiet, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach.


5. W piątek Droga Krzyżowa:
* dla dzieci o godz. 16.30,
* dla dorosłych o godz. 17.30.
* Młodzież /zwłaszcza przygotowującą się do sakr. bierzmowania/ i wszystkich dłużej pracujących zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00.
* w piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie Oazy młodzieżowej;


6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE. Tegorocznym przewodnikiem tych dni będzie ks. Radosław RYCHLIK proboszcz par. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.
Program Rekolekcji na dni 10 marca - 12(13) marca:
Dla dorosłych: Msze św. z kazaniami w niedzielę: 7.30, 10.30, 16.00 i 18.00; w poniedziałek i wtorek Msze św. z kazaniami o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
Młodzież zapraszamy w niedzielę na godz. 9.00 a w poniedziałek i wtorek na godz. 18.00;
Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00;
Dzieci SP nr 54 kl. 0-III swoje rekolekcje będą miały od poniedziałku do środy o g. 10.00;
kl. IV-VIII swoje rekolekcje będą miały od poniedziałku do środy o godz. 11.15.
Okazja do spowiedzi dla wszystkich we wtorek 12 marca od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 16.00 do godz. 19.00.


7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi Maria Tomżyńska pragnie poinformować, że od 1 marca 2024 r rozpoczęła się rekrutacja dzieci do klas pierwszych. Od 4 marca 2024 r rozpocznie się również rekrutacja dzieci sześcioletnich
do oddziału przedszkolnego. Wszelkie informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.


8. W tygodniu na potrzeby parafii ofiarowano 600 zł ofiar - dar członków Żywego Różańca i ofiary indywidualne 600 zł. Dziękujemy paniom, za wysprzątanie posadzki w kościele i kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.


 

Synodalne spojrzenie na nasz Kościół
Przed dwoma laty przeżywaliśmy spotkania synodalne w grupach parafialnych. Wynikiem tych spotkań i uzyskanych ankiet było stworzenie pewnego obrazu jaką wspólnotę tworzymy.
Osoby podejmujące wspólną drogę wzrostu duchowego wskazują, że postrzegamy siebie jako członków podążających razem w następujących sytuacjach:
- w parafii: gdy gromadzimy się razem na liturgii Mszy św., podczas sprawowania sakramentów, na nabożeństwach i wspólnych modlitwach; gdy przychodzimy na osobistą modlitwę do ogólnie
dostępnej przez cały dzień kaplicy adoracji i spotykamy tam innych parafian;
- gdy uczestniczymy we wspólnej modlitwie i formacji w grupach parafialnych;
- w rodzinie: gdy małżonkowie dzielą się ze sobą swoją wiarą i dają jej wyraz w codziennym życiu; gdy rodziny mają odwagę tworzyć klimat wiary, w którym dzielą się własnym doświadczeniem Boga i modlą się wspólnie;
- wśród znanych nam osób: gdy spotykamy osoby, z którymi można rozmawiać o Bogu;
- gdy troszczymy się o siebie nawzajem jak bracia i siostry, gdy angażujemy się bezpośrednio lub pośrednio w pomoc innym, we wspólnocie sąsiedzkiej albo podejmujemy służbę na ich rzecz;
Dostrzegamy także osoby oddalające się od wspólnej drogi:
- osoby niewierzące i obojętne religijnie;
- osoby, których wiara jest słaba, bo ich wybór Boga dokonał się na płaszczyźnie światopoglądowej lub moralnej, ale zabrakło im spotkania z Bogiem żywym i osobistej relacji z Nim;
- osoby, dla których wiara jest czymś dodatkowym w życiu, a pierwszą ich troską jest zabezpieczenie materialnej strony życia: zdobycie dobrej i dobrze płatnej pracy, komfortowe warunki życia, wykształcenie dzieci, rozwój osobisty, itd.
- osoby, dla których wiara sprowadza się do kultywowania zewnętrznych form i obrzędów jako swego rodzaju tradycji, obyczaju, a nawet folkloru (np. wieczerza wigilijna).
- młodzież rezygnującą z katechizacji po bierzmowaniu i dzieci wypisywane z katechezy przez rodziców po I Komunii św., którzy nie dają dobrego przykładu w domu;
- zabieganych młodych ludzi;
- osoby zaniedbujące przystępowanie do sakramentu pojednania (i Eucharystii);
- "gapiów religijnych" - osoby, które w nic się nie angażują, ale przychodzą popatrzeć.
Troska o wspólnotę uczniów Chrystusa - co buduje wspólnotę?
- życzliwe nastawienie kapłanów wobec wiernych (i odwrotnie), cierpliwość, wzajemne okazywanie sobie szacunku (przez kapłanów i przez wiernych);
- wzajemne słuchanie się kapłanów i świeckich z chęcią zrozumienia drugiej strony;
- obecność kapłanów na spotkaniach różnych wspólnot, ich dostępność;
- radzenie się parafian w różnych sprawach duszpasterskich, np. pytanie o ich oczekiwania związane z przygotowaniem różnych wydarzeń i liturgii parafialnych (np. pielgrzymka, odpust, tydzień biblijny itp.) oraz aktywny udział świeckich w organizacji takich wydarzeń;
- spotkania małych grup (wspólnot) w ramach wspólnoty parafialnej, dzięki czemu tworzą się
osobowe więzi, relacje braterskie z innymi, zwłaszcza należącymi do tej samej grupy, ale nie tylko.
- świadectwo życia ludzi (kapłanów i świeckich), przykład życia zgodnego z Ewangelią.
Uczestnicy spotkań synodalnych potwierdzili w swoich wypowiedziach, że umiejętność tworzenia wspólnoty braterskiej zależy w dużej mierze od ludzkiej dojrzałości osób
ją tworzących. Szczególnie duże oczekiwania mają wierni wobec swoich kapłanów, pragnąc widzieć w nich przede wszystkim ludzi życzliwych, zawsze gotowych do podjęcia rozmowy i uczciwych w wypełnianiu swego powołania.

 

 

 

ogoszdusz

wirtualny-spacer

Kalendarz - imieniny
imieniny: Aliny, Justyny
Kanał informacyjny
Numer konta naszej Parafii

Bank Spółdzielczy

 

26 8980 0009 2011 0067 3594 0001

 

Parafia Katolicka Św. Jana Kantego

ul. Czecha 2, 42-224 Częstochowa

fotokod0.png
Informacje Koła PTTK
Reklama