św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

Strona główna Wspólnoty Grupa Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa

kasper           Wspólnota Krwi Chrystusa jest wierna charyzmatowi Św. Kaspra del Bufalo. Jej członkowie szczególną czcią obdarzają Krew Chrystusa, która jest ceną naszego odkupienia, która jest przelewana za nas w każdej Eucharystii. W tej Świętej Krwi Kościoł odnajduje drogę do odnowy Świata i Kościoła. Bractwo Przenajdroższej Krwi Chrystusa powstało w 1808 r. w Rzymie, później opiekowało się nim założone przez św. Kaspra w 1815 r. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa.
               W Polsce, na początku lat osiemdziesiątych wspólnotę założył członek zgromadzenia o. Winfried Wermter CPPS. Wspólnota Krwi Chrystusa na nowo odkrywa tajmnicę i cenę Zbawienia. Kontemplacja Krwi Chwkc_brewiarz1arystusa pozwala na wsłuchanie się w swoją duszę ale także na własną, wewnętrzną odnowę. W centrum zadań wspólnoty postawione jest świadectwo. Nic nie może dziś bardziej pomóc Kościołowi niż świadectwo Jego członków. Ta grupa uświadamia każdemu, że Kościół jest żywy! Każdy z nas, wierzących jest Kościołem, ale tylko przez takie Wspólnoty możemy dostrzec działanie Boga w obecnych czasach. Tylko tacy ludzie, jak członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa dają nadzieję innym oraz sami codziennie ją odnajdują.
              Czas dać świadectwo, każdego, kto chce "ożyć" w Kościele, kto pragnie na nowo poczuć Miłość zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18:00. Nszym duchowym opiekunem jest nasz wiakriusz ks. Wojciech Radoliński.

imieniny: Jarosława, Marka