Anieli, Jana

Eucharystia jest pełnią miłości Bożej. Tu Jezus daje nam całego siebie.
św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej

Msza Krzyżma: Iz 61, 1-3a. 6a. 8b-9 • Ps 89 • Ap 1, 4b. 5-8 • Łk 4, 16-21 • Msza Wieczerzy Pańskiej: Wj 12, 1-8. 11-14 • Ps 116B • 1 Kor 11, 23-26 • J 13, 1-15 liturgia dnia

Strona główna Wspólnoty Akcja Katolicka

Akcja Katolicka

znak_AK1

Akcja katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich. którzy w zorganizaowanej formie najściślej współpracują z hierarchią kościelną w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła. Akcja Katolicka rządzi się statutem zatwiedzonym przez Konferencję Episkopatu Polski. Akcję katolicką w diecezji eryguje Biskup Diecezjalny. Dnia 3 maja 2010 roku obchodzilismy jublileusz 15-lecia reaktywowania Akcji Katolickiej diecezji częstochowskiej.

W naszej parafii Akcja Katolicka działa od 15 lat. Dnia 19 września 2010 roku uroczyście obchodziliśmy jubileusz 10-lecia istnienia AK w naszej parafii. Z tej okazji Msze świętą celebrował i wygłosił Słowo Boże diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. prałat Jarosław Sroka. Członkowi P.O.A.K przygotowali oprawę liturgiczną tej Mszy świętej. Wystapił także młodzieżowy zespół pod kierunkiem pana Dariusza Madejskiego, ubogacający liturgię pięknym śpiewem.

Akcja Katalicka2
                 Oddział Akcji Katolickiej w naszej parafii liczy 30 osób. Działalność formacyjną członków Akcji Katolickiej prowadzi proboszcz ks. kan. Sławomir Bartoszuk - asystent parafialny AK, podczas spotkań w pierwszą niedzielę miesiąca. Członkowie P.O.A.K prowadzą także działalność charytatywną przygotowując paczki żywnościowe i ze słodyczami dla rodzin z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia i dla dzieci z okazji Dnia Dziecka i Świętego Mikołaja. Działalnośc charytatywnan AK nie była by możliwa, gdyby nie ofiarność parafii, podczas zbierania przez członków AK datków do puszek oraz dotacji z Urzędu Miasta.
Akcja Katolicka
                  Zachęcamy parafian do czynnego zaangażowania się w pracę parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej. Z pewnością można wygospodarować trochę czasu, by poświęcić go na swoją wewnętrzną formację jako chrześcijanina i na pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia. Gdy będzie nas więcej, będziemy mogli podejmować inne działalności. Dziękujemy jednoczesnie tym, którzy modlitewnie, rzeczowo czy finansowo wspierają działalność AK na terenie naszej parafii.

imieniny: Anieli, Renaty