Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

Strona główna Wspólnoty Chór

Chór

Młodzieżowy Chór Parafii św. Jana Kantego w Częstochowie oficjalnie rozpoczął działalność w grudniu 2009 roku. Muzyka w parafii zawsze była na wysokim poziomie, zwłaszcza za sprawą osób, działających w różnych ruchach młodzieżowych.

DSCF2649

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia były dobrą okazją, by „połączyć siły" - od tej pory zespół zaczął spotykać się na regularnych próbach, głównym przejawem jego działalności jest muzyczna oprawa liturgii. Staramy się, by nasz repertuar był zróżnicowany – sięgamy po kompozycje z różnych epok i stylów – od klasyki po gospel.
        Wszystkich chętnych dysponujących  czasem i głosem by uwielbiać Boga serdecznie zapraszamy na nasze co tygodniowe spotkania, które odbywają się w środę o godz. 20.00. Pracami chóru kieruje jego dyrygent Pan Dariusz Madejski.

imieniny: Teofila, Zyty